Ještěd 1012m n.p.m – 24.04.2010


Ještěd - zdobyty jako drugi szczyt po stronie Republiki Czeskiej. Od pewnego czasu chodził mi po głowie. Być może było to spowodowane kosmicznym hotelem, który znajduje się na samym szczycie. „Odwrócony lejek” wybudowano w drugiej połowie lat 60-tych i został zaszeregowany do grupy z trzema gwiazdkami. W środku widoczne były staromodne wykończenia.


Miałam wrażenie, że czas tam się zatrzymał od momentu zakończenia prac budowlanych. Na szczycie widoczna była piękna panorama na Liberec (po którym się później przechadzałam). Dzięki fantastycznej pogodzie jaka panowała tego dnia, widoczność była rewelacyjna! Jedyne co mogłabym zmienić tego dnia to wprowadzenie zakazu dla wjazdu motocykli. Dla mnie jest to nie do pomyślenia, by w górach (jakie one by nie były - czy duże czy małe) pozwalano wjeżdżać jakimkolwiek pojazdom. Niestety Czesi mają to do siebie, że potrafią wybudować w górach nawet i czterogwiazdkowy hotel z basenem, kortami tenisowymi, ogromnym parkingiem i boiskiem do kosza. :/Co do Liberca, nie sądziłam, że jest to tak ładne miasto. Moją uwagę przykuł dość oryginalny przystanek. Chociaż jak się później dokładnie przyglądnęłam jego detalom, był dość przerażający. Na dachu można bowiem dostrzec odciętą głowę leżącą na talerzu! Centrum miasta jest bardzo ładnie wyremontowane i zadbane.


Do ciekawych atrakcji miasta można zaliczyć tzw. Domki Wallensteina. Nie można także zapomnieć o odwiedzeniu ogrodu zoologicznego, w którym można zobaczyć białe drapieżne kociaki.Komentarze

  1. Anonimowy4/9/12 18:28

    Normally I don't read article on blogs, but I would like to say that this write-up very forced me to try and do so! Your writing style has been surprised me. Thank you, quite nice article.
    Also visit my web-site ; more info...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

Jezioro Iseo - poradnik praktyczny [gotowiec urlopowy!]

SCHRANKOGEL - trzytysięcznik dla początkujących

DRABINA WAŁBRZYSKA - kondycyjny wycisk w Sudetach!

Inntaler Höhenweg - trekking w Alpach dla początkujących [informacje ogólne i praktyczne, wskazówki, koszty]